Mindannyiunkat foglalkoztatja az a kérdés, hogy mi lesz a világgal néhány év múlva. A Thomson-Reuters csoport igyekezett megválaszolni kérdéseinket. Megjósolták, hogy várhatóan mi fog történni 2025-ben.
A titokzatos jövő
Sokan aggódunk a jövőn, hiszen körülöttünk szinte állandóan és gyorsan változik minden. Mit jósolnak a Thomson-Reuters specialistái?
Először is azt, hogy kevesebben fognak demenciában szenvedni. Több kutást végeztek el, melynek eredménye az lett, hogy a megbetegedések száma allandóan csökken, a demencia tünetei epdig egyre elviselhetőbbek lesznek.
A napenergia manapság egyre nagyobb hangot kap. 2025-re pedig valószínű, hogy a Föld fő energiaforrásává fog válni. Környezetvédelem szempontjából, reméljük ez így is lesz.
Az egyes tipusú cukorbetegség manapság népbetegségnek számít. Viszont várhatóan a géntudomány annyira fejlett lesz néhány év múlva, hogy egyes betegségeket ki fogunk tudni zárni, ilyen az egyes típusú cukorbetegség is.
Egy másik, napjainkban nagy gondot okozó jelenség az éhinség. A Thomson-Reuters csapata szerint a jövőben ez is megoldásra kerül. A technológiák gyors fejlődése, feltérképezési technikák és a növények genetikai módosításának megismerése jelenti majd az éhezés végét az egész világon. Ez egyenlőre elég hihetetlenül hangzik. Viszont reméljük, hogy mégsem lehetetlen.
2025-ben minden digitális lesz. Az autók és a házak is gombnyomásra fognak működni. A rengeteg új és modern kütyü már helyettünk fog gondolkodni és megoldani helyzeteket.
A környezettudatosság megértése folyamatosan terjed. Néhány év múlva kizárólag környezetbarát és biológiai úton könnyen lebomló csomagolások lesznek.
A rákos betegek kezelése sem lesz már ennyire mérgező. Folyamatosan dolgoznak a megfelelő gyógyszeren. A gyógyszeripar soha nem látott méreteket ölt.
A DNS-minta tárolásával könnyeben tudják majd azonosítani a betegségeket. A DNS születéskor való tárolása teljesen megszokott és természetes dolog lesz. Mindez a fejlődő nanotechnikai eljárásoknak köszönhető.
A teleportálás kora még nem fog elérkezni, viszont komoly pénzösszegeket és beruházásokat fektetnek a kutatásokba.
Comments
Loading…