Amíg Hollywood csak készül, a Kingdom ötödik élőszereplős filmje már tarolt Japánban

Amíg Hollywood csak készül, a Kingdom ötödik élőszereplős filmje már tarolt Japánban
© Toho

Az élőszereplős anime-adaptációk térnyerése egyre erőteljesebb Hollywoodban, ahol a Mobile Suit Gundam és a Naruto is bizonyítja, hogy a nyugati filmgyártás mohón fordul a klasszikus japán franchise-ok felé. Miközben a tengerentúl épp csak felfedezi ezt a világot, addig Japánban évtizedes hagyománya van annak, hogy bejáratott mangákból és animékből készítenek nagyköltségvetésű mozifilmeket. Az olyan sorozatok, mint a Tokyo Revengers, a JoJo’s Bizarre Adventure vagy a Cells at Work már korábban is bizonyították, hogy a japán közönség nyitott a valós szereplőkkel készült változatokra.

Ebben a versenyben most egy történelmi epikus franchise ért el kiemelkedő mérföldkövet, hiszen a Kingdom élőszereplős filmsorozata immár ötödik résszel büszkélkedhet. A sorozat nem csupán a rajongók hűségét nyerte el, hanem a kasszáknál is letette a névjegyét, ami azt mutatja, hogy a nagyszabású, háborús dráma iránti igény töretlen. A sorozat minden egyes új epizóddal képes megszólítani a közönséget, ami a hazai piac egyik legsikeresebb adaptációs projektjévé teszi.

A legújabb fejezet, a Kingdom: Decisive Battle of the Soul már a nyitóhétvégéjén lehengerlő teljesítményt nyújtott: közel egymillió néző (pontosan 993 000) váltott rá jegyet Japánban, ami hozzávetőleg 9,67 millió dolláros bevételt generált. A produkció a július 17-e és 19-e közötti időszakban vezette a box-office listát, és a lendület a rákövetkező hétfőn, a Tengerészet Napja nevű nemzeti ünnepnek köszönhetően tovább fokozódott. A meghosszabbított hétvége végére a film már 12,59 millió dollárnál járt, és több mint 1,3 millió eladott jegynél tartott, ami egyértelműen jelzi, hogy a széria bőven megáll a saját lábán a nemzetközi piacok nélkül is.

Kingdom háború sújtotta birodalma

A Yasuhisa Hara mangaka által 2006-ban útjára indított Kingdom egészen egyedi vizekre evez a klasszikus animefelhozatalban. A történet főhőse, Li Xin egy ambiciózus fiatal harcos, aki a kínai Hadakozó fejedelemségek korának vérzivataros időszakába csöppenve próbál felemelkedni. A manga nem puszta történelemóra; Hara mesterien ötvözi a valós eseményeket és személyeket a túlzó akciójelenetekkel és az érzelmekkel teli karakterfejlődéssel, ami egy rendkívül addiktív elegyet hoz létre. Ez a fúzió teszi a sorozatot olyan alkotások méltó riválisává, mint a Vinland Saga vagy a Golden Kamuy.

Az élőszereplős adaptációk útja 2019-ben kezdődött, és az első film sikere után azonnal beindult a gépezet, hogy további folytatások készüljenek ebből a monumentális sagából. Bár ezek a filmek idővel eljutnak az észak-amerikai nézőkhöz is, főként a streaming szolgáltatók jóvoltából, a nyugati mozikban eddig nem kaptak akkora teret, mint szülőhazájukban. A mostani, rekordokat döntő bevételi adatok azonban könnyen átírhatják a forgalmazási stratégiát, és a nemzetközi stúdiók is kaphatnak a fejük után.

Miközben rajongók tömkegei várják a hatodik felvonás bejelentését, a franchise jövője fényesebbnek tűnik, mint valaha. A mozipénztáraknál aratott diadal megkérdőjelezhetetlen bizonyíték arra, hogy egy epikus, történelmi anime adaptációja képes a mainstream közönséget is megszólítani. A Kingdom ezzel nemcsak saját mítoszát építi tovább, de új kapukat is nyithat az ázsiai produkciók előtt a globális piacon, bebizonyítva, hogy egy erős történet és a lenyűgöző látvány világszerte képes tarolni.



© Toho

Forrás: ComicBook.com

A Paramount és a Warner Bros. Discovery fúzióját újabb két héttel blokkolta a szövetségi bíróság

A Paramount és a Warner Bros. Discovery fúzióját újabb két héttel blokkolta a szövetségi bíróság